Infekcja Herpes Simplex u kobiety w ciąży

Witam! Mam pytanie dostałam skierowanie na badania prenatalne nie z zalecenia tylko dlatego że poruszyłam ten temat. Dostałam skierowanie na badania: Grav I HBD 9, ocena rozwoju ciąży, infekcja herpes simplex. Co to za badania ?Czy są one inwazyjne? I moje najważniejsze pytanie czy musze na nie iść są one konieczne, wniosa cos więcej. MAm 25 lat nie pije nie pale w rodzinie męża jak i u mnie było żadnych wd genetycznych. Prosze o porade.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie nie jest inwazyjne. Pobiera się krew na obecność przeciwciał skierowanych na wirusa HSV1. Oznaczenia Grav 1 - oznacza ciążę pierwszą , hbd 9 - 9 tydzień ciąży.Opryszczka w ciąży może być niebezpieczna dla płodu.