Infekcja wirusowa a limfocytoza

Witam serdecznie, kobieta, 42 lata. Obudziłam się z bólem gardła, później zesłabłam. Zmierzyłam temperaturę: stan podgorączkowy (37,5 stopni). Cały dzień piłam herbatę malinową i wodę z cytryną. Wieczorem zażyłam aspirynę, jednak nie zbiła ona temperatury. Nieustannie się pociłam. Po badaniu krwi okazało się, że mam wysoki poziom limfocytów. Czy to infekcja wirusowa? Dlaczego nie pomogła mi aspiryna? Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Rzeczywiście wysoki odsetek limfocytów w krwi obwodowej może świadczyć o infekcji wirusowej, jednak nie jest to jedyna przyczyna. Limfocytoza może pojawić się w przebiegu różnych chorób infekcyjnych, jak i ogólnie zapalnych.

By stwierdzić, czy jest to infekcja wirusowa, konieczne byłoby badanie lekarskie, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Aspiryna natomiast jest wprawdzie lekiem p/gorączkowym i p/zapalnym, ale sama w sobie mogła "nie dać sobie rady" z daną infekcją.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl