Infekcje dróg oddechowych a stosowanie leków

witam serdecznie pracuję na co dzień w placówce wsparcia dziennego dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. odkąd pracuję w tej placówce ciągle łapię infekcje dróg oddechowych obecnie leżę w domu z zapaleniem płuc. Czy istnieje skuteczny lek na receptę i bez recepty który podniósłby mi odporność? Aneta

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie ma skutecznych leków podnoszących odporność. Najbardziej skuteczną metodą na uodpornienie są szczepienia. Sugeruję szczepienie przeciwko pneumokokom oraz coroczne szczepienie przeciw grypie. W celu otrzymania więcej informacji proszę udać się na konsultację do internisty.