Infekcje związane z wkładaniem tamponu

Witam serdecznie, zdaje sobie sprawe, ze pytanie moje moze sie wydac....dziwne, bo zadaje je mezczyzna a dotyczy ono tzw. "spraw kobiecych". Mianowicie, co jesli kobieta zapomni, poprzez roztargnienie, pospiech lub inne czynniki (brak dostepu do wc oraz umywalki, itd.) umyc rece przed zmiana tamponu? Czy wysoki jest w tym przypadku faktor ryzyka wystapienie jakiejs infekcji? Z gory dziekuje za odpowiedz Adrian, Koblencja

Elżbieta Rhone

Witam,
oczywiście - w czasie miesiączki ryzyko zakażenia jest dużo większe. Przed wymianą tamponu należy umyć ręce (po także). Brak higieny sprzyja zakażeniom.