Informacja o ciąży podczas pobytu w Turcji

Witam. Jestem wraz z mezem w turcji . Po tygodniu pobytu okazalo sie ze jestem w ciazy. Mam zatem pare pytan. 1. Czy jesli dwa testy pokazaly wynik pozytywny to na 100% jestem w ciazy?2. Czy moge sie normalnie opalac? Tak jakbym nie byla w ciazy. 3. Czy jesli jestem niejadkiem i malo pije to teraz sie musze zmuszac do jedEnia i picia?4. Czy jesli czasem jest mi bardzo zimno a raz rozpala mnie od srodka, jakbym wewnatrz plonela to normalny objaw czy cos sie dzieje niedobrego? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Dwukrotnie dodatni wynik testu ciążowego w prawie 100% potwierdza ciążę, chociaż pewność będzie Pani mogła mieć dopiero po badaniu stężenia hCG we krwi. W związku z dużym prawdopodobieństwem ciąży sugerowałbym dbanie o swój stan zdrowia (nawet jeśli Pani nie jest w ciąży to na pewno nie zaszkodzi). Co do jedzenia i pici proszę słuchać swojego organizmu. Natomiast co do opalania polecałbym umiarkowaną wstrzemięźliwość. Objaw odczucia gorąca jest mało specyficzny i bez zebrania wywiadu lekarskiego i badania ciężko mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski