Inne jednostki przy badaniu betaHCG

Witam,
jak interpretować taki wynik badania Beta-HCG HCG <2,0 U/ml zakres wartości ref. >5,0 U/ml? Wszystkie normy co znalazłam tyczą się innej jednostki, więc sama nie wiem.

Dodam, że ten test z krwi robiłam w 3 dzień okresu. Był bardzo obfity, myślałam, że coś jest nie w porządku, że to może poronienie albo jakieś krwawienie w ciąży.
Z góry dziękuję za odp., pozdrawiam Dekoral

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Podany wynik betaHCG niezależnie od jednostki jest ujemny i wyklucza ciążę w tym przypadku.
Jednostki z jakimi się spotykamy przy oznaczeniach betaHCG to U/ml (jak wyżej) i UI/ml - oznaczają one ilość jednostek uniwersalnych hormonu w ml surowicy krwi. Czasem spotyka się jednostki mUI/ml, zazwyczaj w dokładniejszych metodach stosujących większe rozcieńczenia współczynników, jest to jednak proporcjonalne do wyników w wyższej jednostce, i norma pozostaje ta sama. Czyli niezależnie czy poziom jest <5 U/ml (UI/ml) czy <5 mUI/ml - wynik ten wyklucza ciążę.

Odnośnie nadmiernego krwawienia - jeśli będzie się znacznie wydłużało lub jeszcze się nasili proszę zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.