Inny charakter wydzieliny miesiączkowej

Dzień dobry. Parę dni temu zadałam pytanie ('Witam, mam problem. Mam 18 lat, ostatni okres miałam 3 grudnia, od tamtego czasu minęło 31 dni. Okresy mam w regularne od kiedy zaczęłam miesiączkować, czyli od piątej klasy podstawówki. Od marca tego roku moje cykle wyglądały tak: 21, 30, 25, 28, 31, 20, 25, 28, 29. Zwykle tydzień przed okresem mam obrzmiałe piersi, jednak teraz są bardzo obrzmiałe, pełne jak nigdy, już od 3 tygodni. Uprawiałam kilka razy seks z chłopakiem, zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, ale doszło do wytrysku. Nie była także uszkodzona. Jestem bardzo ostrożna pod tym względem. Od kilku dni miewam lekkie bóle w podbrzuszu, jakby na okres jednak on nie przychodzi, zamiast niego biaława wydzielina. Czy to może być ciąża czy wystąpiły jakieś zmiany hormonalne? Wszystkie kobiety w mojej rodzinie mają duże piersi, a ja mam małe A. Jestem niska i dosyć późno zaczęły mi wychodzić stałe zęby. Jestem dość opóźniona ;) Czy możliwe, ze piersi 'obudziły się' teraz i mój organizm zaczyna dojrzewać? Bardzo się martwię, bo nigdy nie miałam takich objawów i dlatego zastanawiam się nad tą ciążą. Proszę o odpowiedź.') i bardzo dziękuje za odpowiedź, jednak znów pojawiły się wątpliwości.

32 dnia bez okresu postanowiłam wziąć bardzo gorącą kąpiel, żeby go wywołać. Na drugi dzień rano zrobiłam test ciążowy i wynik był negatywny. Okres przyszedł po południu tego samego dnia. Był on jednak bardzo dziwny (nadal jest), tzn. na początku wyleciały jakieś ciemne kawałki z krwią i śluzem, teraz jest już tylko śluz i też krew (nie tak dużo jak zawsze). Od niedzieli, wtedy kiedy go dostałam, boli mnie brzuch. Czy to może wynikać z tego, ze wzięłam tę gorącą kąpiel i macica gwaltownie zareagowala, i tak brzydko się złuszcza? Piersi nadal są obrzmiałe z niebieskimi żyłkami. Nie wiem, co robić, bardzo się martwię. Pójdę do ginekologa po zakończeniu okresu, ale bardzo prosiłabym o wcześniejszą odpowiedź, co to może być.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

18 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam ponownie.

Myślę, że inny charakter wydzieliny miesiączkowej może być związany z takim właśnie "przedwczesnym" wywołaniem menstruacji. Dopóki składa się ona z krwi/skrzepów i śluzu, nie musi się Pani niepokoić, bo takie elementy mają prawo być w niej zawarte. Oczywiście dobrze, że wybiera się Pani również do lekarza - po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani, będzie on mógł lepiej Pani pomóc.

Pozdrawiam serdecznie!