Inseminacja a odczyt wyniku beta HCG

Mam 34 lata i to moja druga próba.

20 stycznia miałam zrobioną inseminacje z dawcą. Pan doktor powiedział, że za 2 tyg. mam zrobić beta hcg. Mam pytanie jaki ma być poziom tego hormonu, żeby była ciąża. Jak mam go odczytać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Stężenie hCG w surowicy krwi powinno wynosić powyżej 5 mIU/ml, i to już po 8-9 dniach od zapłodnienia. 14 dni po owulacji wynik jest zwykle wyższy, między 20 a 200. Wartości poniżej 5 wykluczają ciążę, dobrze jest jednak, w razie takiego wyniku, powtórzyć badanie po kilku dniach, aby uzyskać całkowitą pewność.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!