Interpretacja badania Anty-HCV

Witam! Robiłam badania w celu wykluczenia zakażenia wirusem HCV, jednak wynik badania jest niejednoznaczny, ponieważ jako wynik ujemny określany jest wynik pomiędzy 0 - 0,89, natomiast jako wynik dodatni - powyżej 1,01. Mój wynik jest 0,925. Co w tej sytuacji powinnam zrobić? Powtórzyć to badanie lub może wykonać inne badanie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Można oczywiście powtórzyć badanie, jednak lepszym markerem zakażenia jest oznaczenie HCV RNA, czyli materiału genetycznego wirusa.