Interpretacja badania echa serca a skaczące ciśnienie i nierówne tętno

Interpretacja badania echo serca Aorta-pierścień 27 mm aorta-opuszka 47 mm aorta wstępująca 50 mm lewy przedsionek 35 mm prawa komora 26 mm lewa komora - rozkurcz 49 mm lewa komora skurcz 30 mm przegroda międzykomorowa 0,9cm ściana tylna 0,9cm Opis badania poszerzenie opuszki i aorty wstępującej (łuk 34mm) ef-60% zastawka aortalna trójpłatkowa, mała niedomykalność AR( ) jak to interpretować przy skaczącym ciśnieniu i nie równym tętnie, tępych uciskach w mostku, kołataniu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany wynik ECHO serca powinien ocenić specjalista kardiolog, który zlecił wykonanie badania.