Interpretacja badania płuc

zachyłki przeponowo-żebrowe ostro zarysowane.Drobny zrost opłucnowyna przyśrodkowym zarysie lewej kopuły przepony.Owalny cien na obwodzie pola dolnego prawego płuca podopłucnowo 7mm.Cechy niewielkiego lewowypukłej skoliozyC-Th. Co to oznacza? Prosze o odp.

Witam serdecznie. Skolioza to boczne skrzywienie kręgosłupa. Wymaga regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Niepokojący jest jednak wspomniany cień owalny w płucu. Z całą pewnością wymaga on dalszej diagnostyki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi: 1. Skrzywienie szyjno - piersiowego odcinka kręgosłupa (lewowypukła skolioza), co wymaga konsultacji specjalisty ortopedy. 2. 7 mm cień na obwodzie pola dolnego płuca prawego, co wymaga konsultacji specjalisty pulmonologa.