Interpretacja badania TSH nastolatki

Witam proszę o interpretacje wyników córki, która ma 14 lat. Wynik TSH 1,24 mlU/l (0,30-4,00). Natomiast wynik 17-hydroksyprogesteron (ICD-9:L79) wynosił 2,11 ng/ml i był robiony w fazie folikularnej. Córka ma nadmierne owłosienie i trądzik. Jakie badania należy przeprowadzić i do jakiego specjalisty się udać. O czym mogą świadczyć takie wyniki?

Witam! Aktywność TSH jest prawidłowa. Stężenie progesteronu jest wysokie jak na fazę folikularną - ale interpretacja zależy od długości cyklu i jego regularności. Wskazane będzie oznaczenie pozostałych hormonów płciowych żeńskich i męskich, a także badania dodatkowe metaboliczne - m.in. gospodarki węglowodanowej i lipidowej, ocena wydolności wątroby i nerek. Właściwym specjalistą jest w tym przypadku ginekolog - endokrynolog, w przypadku trudności ze znalezieniem takiego specjalisty można wybrać się do endokrynologa lub ginekologa. Pozdrawiam