Interpretacja FSH i LH

Proszę o interpretacje wyników: FSH 5,25 mIU/ml LH 14,23 mIU/ml Prolaktyna 29,0 ng/ml dodam, że mam 21 lat, miesiączkę pierwsza dostałam mając 16lat, nigdy nie była regularna, od pół roku nie mam wg. (nie jestem też w ciąży) Z góry dziękuję za interpretację,

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani w którym dniu cyklu wykonała Pani badanie poziomu FSH i LH. Jeśli standardowo, tj. 3 dnia cyklu, to poziom FSH jest prawidłowy, zaś poziom LH podwyższony. Poziom prolaktyny jest zbyt wysoki i oznacza hiperprolaktynemię. Zdecydowanie wymaga Pani dalszej diagnostyki - proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.