Interpretacja morfologii u 7-latka

witam prosze o interpretacje wyniku morfologi u synka 7 lat kilka wskaźników odbiego od normy oto one: PLT 83(norma 150-450), PDW 17,5 (9,0-17), NEUT,,0,10(0,17-0,35), EO 0,97(
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najbardziej niepokoi niski poziom PLT czyli płytek krwi. Obniżenie poziomu płytek krwi może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Należą do nich: ostre infekcje (w tym poważne infekcje uogólnione), zespół wykrzepiania śródnaczyniowego, choroby autoimmunologiczne, toksyczny wpływ leków i chemikaliów, układowe choroby tkanki łącznej, choroby krwi i szpiku kostnego (w tym białaczki).
Układ krzepnięcia ma dużą rezerwę bezpieczeństwa i nawet wyraźne obniżenie się płytek krwi (do 50 x 109/l) nie daje zwykle żadnych objawów, ale należy zachować dużą ostrożność, ponieważ narastające, nie leczone obniżanie się poziomu płytek krwi (do poziomu poniżej 20-30 x 109/l) grozi poważnymi powikłaniami pod postacią krwawień do różnych narządów.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Niepokój budzi zwłaszcza niski poziom płytek krwi.
Zalecam wizytę u pediatry, aby mógł on zbadać synka, przeprowadzić dokładny wywiad i ocenić na ile wyniki te są niepokojące (proszę pamiętać, że nie "leczy się" wyników tylko pacjenta)