Interpretacja opisu MR kolana
jak zinterpretować opis MR kolana lewego. Niewielkie wzmożenie ilości płynu stawowego. Widoczny fałd maziowy przyśrodkowy, bez cech jego pogrubienia Obrzęk szpiku kostnego grzbietowej połowy kłykcia bocznego kości udowej; podchrzęstnie w grzbietowej części powierzchni stawowej tego kłykcia widoczna jest najpewniej szczelina złamania chrzęstno-kostnego w postaci hiperintensywnej linii, biegnacej równolegle do warstwy korowej w jej pobliżu (3mm) Co to znaczy? jak leczyć?
ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z ortopedą. Prawdopodobnie zadecyduje o leczeniu w formie unieruchomienia gipsowego. Ortopeda, po badaniu klinicznym i wynikach badań obrazowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Doraźnie można stosować w razie bólu okłady z lodu lub altacetu.