Interpretacja opisu zdjęcia RTG klatki piersiowej 49-latka
witam, proszę o interpretację opisu zdjęcia RTG klatki piersiowej. Zwłóknienia u podstawy płuc.Zrosty w prawym kącie przeponowo-żebrowym. Pasmowate zagęszczenie w środkowym polu płuca, prawdopodobnie zgrubienie szczeliny międzypłatowej małej.

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do pulmonologa. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na przebyte stany i choroby zapalne.