Interpretacja RTG kręgosłupa szyjnego, skutki i leczenie
prosze o interpretację wyniki rtg kregosłupa szyjnego, skutki, jak leczyć? w odcinku szyjnym kręgosłupa dyskopatia zwyrodnieniowa na poziomie c5-c6, zaostrzenia przylegających krawędzi trzonów i spłycenie lordozy?
ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam!
Podane zmiany RTG wskazują na chorobę zwyrodnieniową. Proszę jednak pamiętać, że leczymy pacjenta a nie wyniki. Zdecydowanie proszę zatem wraz z wynikiem udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada oraz zestawi wynik RTG z danymi klinicznymi. Umożliwi to dobranie najlepszej metody terapii, przy czym najprawdopodobniej będzie to rehabilitacja.