Interpretacja testu hcg

W 24 dniu cyklu (moje cykle trwają 28-29dni) zrobiłam test hcg z krwi. Wynik testu 0,4 mlU/ml - jak mam to rozumieć? Czy może test zrobiłam zbyt wcześnie??? Czy nie jestem po prostu w ciąży? Bardzo proszę o interpretację.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Badanie wykonała Pani ok. 10 dni po owulacji. Wynik świadczy o braku ciąży. Rzeczwyiście, troszkę się Pani pospieszyła, ale jeśli cykle są regularne, czyli jest Pani pewna daty owulacji (14 dni przed końcem cyklu), to wynik ten powinien być wiarygodny. Całkowita pewność pojawi się jednak dopiero po terminie spodziewanej miesiączki i ewentualnie kolejnych badaniach. Pozdrawiam!