Interpretacja TK klatki piersiowej i guzki w płucach

TK klatki piersiowej z 04.2013 jest:TK klatki piersiowej ze wzmocnieniem kontrastowym wykazuje nieliczne guzki w płucach, największe z nich średnicy 6mm widoczne w płucu prawym, w segm II (podpłucnowo) i na pograniczu segm IV i V.W obu szczytach płuc oraz w segm V i X po stronie prawej widoczne zmiany bliznowate.W segm IV wątroby widoczne 12mm hypodensyjne ognisko podlegające wzmocnieniu kontrastowemu 4j.H 20j.H-charakter zmiany do oceny w badaniu celowanym. TK bez kontrastu z 11.2013 bez zmian.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Badanie wskazuje na występowanie zmian guzkowych w płucach. Bardzo prawdopodobne jest występowanie zmian w wątrobie. W celu ustalenia rodzaju zmian konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.