Interpretacja USG piersi i ból włókniaka

Wynik badania USG piersi. Sutki o utkaniu gruczołowym. W sutku lewym na godzinie 2 w odległośći ok.8cm od brodawki widoczna owalna hipoechogeniczna dobrze ograniczona zmiana ogniskowa o wym.ok 5x4mm prawdopodobnie odpowiadająca fibroadenoma. W okolicach zabrodawkowych przewody mlekowe wyprowadzajace nieposzerzone. W obu dolkach pachowych nie uwidoczniono powiekszonych wezlow chlonnych. ( badanie USG robilam tydzien po miesiaczce) teraz przed miesiaczka wlokniak bardzo boli jak siniak.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na obecność gruczolakowłókniaka. Jest to najczęstsza zmiana typu łagodnego piersi. Zwykle zaleca się obserwację zmiany. W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych należy skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.