Interpretacja USG piersi i FA

Witam! mam 26 lat i jestem swiezo po usg piersi i takze bym prosila o pomoc w interpretacji badania : Oba sutki o budowie gruczolowej. W sutku lewym na godz. 2-ej hypoechogenny obszar o wym. 6x3mm z miernymi cechami torbieli. W sutku prawym na godz. 7-ej hypoechogenny obszar o wym. 13x7mm- FA. I wlasnie chodzi mi o to FA coz to znaczy bo co do tej piersi kazano mi sie skonsultowac z onkologiem. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
26 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. FA to włókniakogruczolak (FibroAdenoma) .Jest on zmianą łagodną gruczołu sutkowego dość często występującą u kobiet.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
FA to skrót od fibroadenoma, czyli gruczolakowłókniak. Są to najczęściej występujące zmiany łagodne u młodych kobiet. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju - wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka. Proszę zatem postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.