Interpretacja wymiarów dziecka na USG

Proszę o interpretację wymiarów dziecka na usg miałam robione usg w/g miesiączki wskazuje na 31 tydzień ciąży, natomiast w/g pomiarów dziecka na usg pokazuje inne tygodnie: BPD-81 mm wskazuje na 32 tydzień ciąży HC-295 mm wskazuje na 32 tydzień ciąży AC-266 mm wskazuje na 30 tydzień ciąży FL-56 mm wskazuje na 30 tydzień ciąży. Jest różnica tygodnia-dwoch tygodni. Brzuszek i kosć udowa się różnią. Proszę o odpowiedź czy te wymiary mogą oznaczać, co to oznacza dla dziecka.

Takie rozbieżności wymiarów dziecka zdarzają się i nie muszą oznaczać niczego złego. Wskazane jest powtórzenie badania USG za 3 tygodnie aby stwierdzić czy rozbieżność między wymiarami główki i brzuszka nie zwiększa się. To wymagałoby zwiększonego nadzoru nad dobrostanem dziecka.