Interpretacja wyników 4-letniej dziewczynki

Krwinki białe (WBC) 11,10 G/l, krwinki czerwone (RBC) 3,69 T/I, hemoglobina 11,40 g/dl, hematokryt 31,3%, MCH 30,90 pg, MCHC 36,4 g/dl, MCV 84,8 fl, płytki krwi 209 G/l, % limfocytów 22,2 %, % pozostałych WBC 1,4%, % neutrocytów 76,4 %, liczba limfocytów 2,5 G/l, liczba pozostałych WBC 0,1 G/l, liczba neutrocytów 8,5 G/l, RDW-CV 13,3%, OB po 1 h 10 mm.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieco obniżona jest liczba krwinek czerwonych (RBC) oraz hematokryt, jednak są to niewielkie odchylenia.

Podwyższona - również nieznacznie - jest liczba neutrofilów oraz ich odsetek.

Pozostałe wartości mieszczą się w normach.

Pozdrawiam serdecznie