Interpretacja wyników 5-miesięcznego dziecka

WBC 9.1, LYM 5,9, MON 0,7, GRA 2.5, LYM% 64.6%, MON% 7.5%, GRA%27.9%, RBC 4.16, HGB 12.7 g/dl, HCT 33.9%, MCV 81.5, MCH 30.5 pg, MCHC 37.5 g/dl (według normy podwyższone), RDW 9.9% (według normy zaniżone), PLT196 (według normy zaniżone), MPV 9.3, PCT 0.182% (według normy zaniżone), PDW 15.1%. Jeśli ma to znaczenie, to jestem z lubelszczyzny. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Parametry zaznaczone w pytaniu, jako niemieszczące się w normach, rzeczywiście prezentują niewielkie odchylenia - takie jak napisano w nawiasach. Nie budzi to szczególnego niepokoju w chwili obecnej, ale na pewno wymaga obserwacji. Warto skonsultować wyniki z lekarzem, który opiekuje się synkiem.

Pozostałe parametry są prawidłowe w odniesieniu do wieku i płci.

Pozdrawiam