Interpretacja wyników anty-CMV w ciąży

przeciwciała anty-CMV IgG 42,00 au/ml przeciwciała anty-CMV IgM 0,12 index. proszę o odpowiedź jak te wyniki interpretować , dodam że jestem w 5 tc. dziekuję za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatni poziom przeciwciał w klasie IgG przy ujemnym poziomie w klasie IgM świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu. Ryzyko zakażenia płodu jest znikome. Niemniej jednak powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego ciążę.

W celu podania interpretacji wyników badań powinno się podać normy laboratorium w którym Pani wykonała badania. U kobiet ciężarnych interpretacja wyników badań laboratoryjnych należy do lekarza prowadzącego ciążę.
Poziom 42 IgG a 0.12 IgM oznacza przebytą infekcję CMV.
Dr Jacek Tulimowski