Interpretacja wyników badań 29-latka chorującego na hiperprolaktynemię

Hiperprolaktynemia czynnosciowa? Proszę o interpretację moich wyników: Prolatkyna 3,04 ng/ml 2,10 — 17,70 Po godzinie wzrosło do 69,80 ng/ml Jestem 29 letnim mężczyzną.

Wynik badania prawidłowy. Hyperprolaktynemię czynnościową rozpoznaje się gdy jej poziom po podaniu metoclopramidu wzrasta powyżej 100 ng/ml. Najbardziej miarodajne jest niski poziom prolaktyny rano. Na czczo.