Interpretacja wyników badań na wirusa cytomegalii

Witam chcialam zapytac jak interpretowac wynik badania na wirusa cytomegalii. Wyglada on tak : CMV - wirus cytomegalii p/c IgG (F19) 307,200 U/ml CMV - wirus cytomegalii p/c IgG (F19) obecne nieobecne: < 0,5 wątpliwe: 0,5 - 1,0 obecne: > 1,0

Magdalena Mroczek

Witam, wynik ten świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu CMV. Aby sprawdzić czy zakażenie jest aktywne można wykonać CMV IgM.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, dodatnie miano przeciwciał w klasie IgG świadczy, że przeszłości przeszła Pani objawowe lub bezobjawowe zakażenie wirusem cytomegalii i organizm wytworzył odporność. Nie podała Pani wyniku przeciwciał w klasie IgM, które mówią, czy w ostatnim czasie doszło do ponownego kontaktu z wirusem. Pozdrawiam.