Interpretacja wyników badań ogólnych moczu.

Mam 23 lata, niedawno lekarz stwierdził u mnie zapalenie dróg moczowych. Po przyjmowaniu antybiotyku i odstepię 1,5-tygodniowym zrobiłam powtórne wyniki. Oto one: color - słomka, sg - ciężar właściwy 1.025, ph - 6, leu - neg, nit - neg, pro - neg, glu - norma, ket - neg, ubg - norm, bil - neg, ery - neg, mikroskopowa ocena osadu: nabłonki - poj wpw, leukocyty - 1-2 wpw, erytrocyty - -----, wałeczki - ------, bakterie - poj wpw, składniki mineralne - ----, pasma śluzu - ----. Czy ktoś może je zinterpretować?
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badania ogólnego moczu przedstawiony powyżej jest całkowicie prawidłowy. Wskazuje to na dobrą odpowiedź na leczenie zakażenia układu moczowego.

Nie jest potrzebna dalsza diagnostyka. Proszę pamiętać o profilaktyce zakażeń układu moczowego.

Polecam lekturę artykułu na temat zakażenia układu moczowego, który znajduje się tutaj.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.