Interpretacja wyników badań spirometrii

To są moje wyniki badań spirometrii. FEV1 1.95 61% FUC 2.57 70% PEF 6.11 86% FEV1/FUC 75.9 90% MEF50 1,95 43% MMEF 1,53 30% MVV(i nd) 73,1 61% FET 4,60 WIEK PŁUC: 74 INTERPRETACJA(BTS) Restrykcja Za bardzo nie rozumiem tych wyników mam 28 lat i wzrostu 164 ba BARDZO PROSZĘ O POMOC. Małgośka
28 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Stwierdzono u Pani zmiany restrykcyjne czyli powodujące zmniejszenie czynnościowej pojemności płuc. Mogą one wynikać z choroby śródmiąższowej płuc, sarkoidozy, pylicy płuc, zapalenia naczyń płucnych, zwłóknienia, gruźlica, krzemica, a nawet rozsiewu nowotworowego. Warto zgłosić się do pulmonologa.