Interpretacja wyników badania a rak piersi

proszę o przetłumaczenie wyników mojej mamy. Carcinoma ductale invasivum G2 mammae (Total score 3+2+1=6). E-cadherin (+++), Ki-67 w około 17% komórek raka. Receptory: ER odczyn pozytywny (3+) w ok. 100% komórek raka naciekającego, PR odczyn pozytywny (1+) w ok. 90% komórek raka, HER2 odczyn negatywny w komórkach raka naciekającego Score=1+. Podtyp biologiczny raka Luminalny A (HER2 ujemny). Rozpoznanie pooperacyjne: rak piersi lewej T1c NO MO. guz był wielkości 14x10 mm i na głębokości 8 mm.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza: Rak przewodowy inwazyjny sutka o pośrednim stopniu złośliwości (G2 w skali trzystopniowej). Ze względu na dodatnie receptory estrogenowe oraz progesteronowe być może możliwe będzie leczenie hormonalne. HER2 negatywny świadczy natomiast o tym,że guz nie ma tendencji do szybkiego wzrostu. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem onkologiem, który prowadzi Pani leczenie.