Interpretacja wyników badania kręgosłupa

proszę o interpelację wyniku. Kręgosłup o spłyconej lordozie.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzenia krawędzi przednich i tylnych trzonów.Obniżenie sygnału z krążków międzykręgowych na wszystkich poziomach L-s w następstwie zmian degeneracyjnych jąder miażdżystych.W trzonie l-2 zmiana ogniskowa średnicy do8-10mm o wysokim sygnale w obrazach T-2 zależnych-o charakterze łagodnym,naczyniak.Na poziomie L3-L4,L4-L5,L5-S1 dwuboczne uwypuklenie krążka do otworów międzykręgowych i zachyłków bocznych
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Opisane zmiany świadczą o chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa. Postępowanie w tym przypadku zależy głównie od tego, jakie dolegliwości powoduje zwyrodnienie. Rutynowo stosuje się leki przeciwbólowe i miorelaksacyjne. Bardzo ważną rolę odgrywa również rehabilitacja. Proszę skonsultować wynik z neurologie, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania zaproponuje odpowiednie postępowanie.

Opis badania NMR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa świadczy o licznych zmianach zwyrodnieniowych, ale o niewielkim nasileniu, z występowaniem drobnej zmiany typu naczyniaka w 2 kręgu lędźwiowym, niewielkimi przepuklinami krążków międzykręgowych, dwubocznymi w zakresie od 3 kręgu lędźwiowego do 1 krzyżowego. Taki obraz kręgosłupa odcinka L-S nie jest wskazaniem do leczenia operacyjnego.