Interpretacja wyników badania kręgosłupa u pięćdziesięciolatki

Zniesiona fizjologiczna lordoza szyjna. Niewielki kręgozmyk tylny C5-1,7 mm z obniżeniem wysokości tarczy międzykręgowej C5/C6 i osteofitami krawędzi trzonów na tym poziomie. Odczyn zwyrodnieniowo-zapalny trzonów w otoczeniu tarczy C5/C6. Szerokopodstawna przepuklina tarczy międzykręgowej C5/C6 z towarzyszącymi dużymi nadbudowami zwyrodnieniowymi tylno-bocznych krawędzi trzonów powoduje ucisk worka oponowego i zwężenie otworów międzykręgowych obustronnie. W znacznym stopniu zwężony jest lewy otwór międzykręgowy C5/C6 z konfliktem korzeniowym sródotworowo. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego. Na tym poziomie mierzony pośrodkowo wynosi około 0,84 mm. Centralno-prawostronna przepuklina tarczy międzykręgowej C4/C5 z towarzyszącymi dużymi osteofitami tylno-bocznych krawędzi trzonów trzonów uciska worek oponowy - bardziej po prawe stronie, z konfliktem tarczowo-korzeniowym prawostronnym śródkanałowo. Zwężone otwory międzykręgowe C4/C5 - w większym stopniu otwór prawy. Na poziomie C6/C7 centralna protruzja tarczy między kręgowej z uciskiem worka oponowego. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowo zachowanym sygnale. Jeżeli mogłabym prosić o interpretację moich wyników, byłabym bardzo wdzięczna. Cierpnie mi cała, już i tak słaba, lewa ręka, a na karku mam uczucie zimna. Z góry dziękuję.

Witam!
Opis świadczy o zaawansowanych zmianach zwyrodnieniowych w obrębie kręgosłupa szyjnego - mogących dawać objawy neurologiczne.
Przepuklina jądra miażdżystego - wynik procesu zwyrodnieniowego krążka międzykręgowego - przebija się zwykle przez tylno-boczną część pierścienia włóknistego i może uciskać korzeń nerwowy. U pacjenta mogą występować dolegliwości - także takie jakie występują u Pani - drętwienia, mrowienia, ból promieniujący do barku, ramienia, przedramienia lub dłoni. Dodatkowo może też występować osłabienie i zaniki mięśni prowadzące do obniżenia sprawności ruchów.
W leczeniu stosuje się fizykoterapię, leki przeciwzapalne lub rozluźniające mięśnie. W przypadku długotrwałych dolegliwości nie poddających się leczeniu pomocny może być zabieg operacyjny polegający na usunięciu przyczyny ucisku.
Należy skonsultować wynik z neurochirurgiem i ustalić plan dalszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie!