Interpretacja wyników badania krwi i podwyższony wynik monocytów

Witam,mam zapytanie odnośnie interpretacji wyników krwi. W badaniach wyszedł mi podwyższony wynik monocytów 15% dla normy 1-8% (do tego monocyty 12,4 na normę 12 i monocyty 0,91 na normę 0,8) poza tym jedynie granulocyty 44% na normę 45,7%. Reszta wyników jest w normie. Bardzo się tym denerwuję, czy tak podwyższony poziom monocytów jest bardzo niepokojący? Co może oznaczać, jakie badania musiałabym jeszcze wykonać? Serdecznie dziękuję i pozdrawiam,Beata G.

Proszę się nie denerwować, tylko iść z wynikiem do lekarza. Bez podania pełnego wyniku morfologii trudno cokolwiek powiedzieć. Być może aktualnie przechodzi Pani jakąś drobną infekcję, prawdopodobnie wirusową.