Interpretacja wyników badania MR kręgosłupa piersiowego
proszę o interpretację wyników badania MR. Badanie kręgosłupa piersiowego bez kontrastu wykonane w przekrojach strzałkowych i poprzecznych uwidoczniło nierówne powierzchnie blaszek granicznych trzonów kręgów Th6,7,8,9,10,11 mogące sugerować obecność guzków Schmorla do różnicowania z przepuklinami dotrzonowymi. Cechy częściowego odwodnienia krążków międzykręgowych w odcinku górno-środkowym kręgosłupa TH. Na pograniczu C6-C7 w rdzeniu kręgowym podejrzenie 4,5mm płynowego ogniska

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie piersiowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie leczenie.