Interpretacja wyników krwi: proszę o pomoc

Witam, zrobiłam badania krwi i mam wątpliwości ponieważ wyniki przedstawione w tys/ul są w normie natomiast w % niewiele odbiegają: WBC[tys/ul] 7,4 norma 4,3-10,00 LYM[tys/ul] 2,3 norma 1,00-6,00 MON[tys/ul] 0,2 norma 0,3-1,00 GRA[tys/ul] 4,9 norma 1,5-8,00 LYM[%] 30,5 norma 35,00-55,00 MON[%] 2,8 norma do 8,00 GRA[%] 66,7 norma 40,00-65,00. Pozostałe wyniki morfologii: RBC [mln/ul]4,19 HGB [g/dl]12,8 HCT [%]36,2 tutaj tez poniżej podanej normy 37,00-45,00 MCV [fl}86 MCH [pg]30,5 MCHC [g/dl]35,4 RDW [%]12,9 PLT [tys/ul]300 MPV [fl]8,1 PCT [%] 0,2 PDW [%]16,8 Czy mam powody do obaw? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do prawidłowej analizy wyników krwi konieczne są informacje na temat wieku pacjenta, jego chorób podstawowych oraz przyczyn, dla których wykonał badanie.

Pani wyniki morfologii na szczęście nie są niepokojące. Niewielkie odchylenia w ilości limfocytów i granulocytów wskazują na przechodzenie infekcji wirusowej. Pozostałe parametry są w normie i nie budzą zastrzeżeń.

Niewiele obniżony hematokryt (Hct) musi być rozpatrywany wraz z innymi parametrami układu czerwonokrwinkowego, które u Pani są bardzo dobre. W takiej sytuacji obniżony poziom może być błędem laboratoryjnym lub świadczyć o istotnym klinicznie nawodnieniu pacjenta.

Pozdrawiam.