Interpretacja wyników krzywej cukrowej i zaburzenie wchłaniania pokarmów

Proszę o interpretacje wyników krzywej cukrowej : na czczo 83mg, po 60min. -101,1 mg, po 120min - 53 mg . w tym czasie insuina - na czczo -4,3 , po 60min- 107 , po 120min 40 uU/ml. Dodam że mam bardzo zaburzone wchlłanianie pokarmów z uwagi na niewydolność trzustki [ biore min 50.000 kreonu do posiłku] , czy to możliwe że cała prawie glukoza sie nie wchłonęła i stąd takie wyniki , ledwo dotarłem do domu taki byłem słaby po 2 godzinach no ale nie dziwne przy cukrze 53mg/dl , wiek 37 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości glikemii rzeczywiście mogą wskazywać na to, że glukoza nie wchłonęła się w całości. Spadek poziomu glikemii jest jednak także wynikiem bardzo dużego wyrzutu insuliny, co może być wynikiem insulinooporności. Wyniki proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym.