Interpretacja wyników morfologi krwi

Witam. Proszę o interpretację wyników badań krwi. Czy są one prawidłowe? WBC 8.3, RBC 4.72, HGB 13.6, HCT 39.2, MCV 83.1, MCH 28.8, MCHC 34.7, PLT 221, RDW-CV 12.7, PDW 11.0, MPV 9.0, P-LCR 19.5, LYMPH% 24.7, MXD% 7.8, NEUT% 67.5, LYMPH 2.1, MXD 0.6, NEUT 5.6. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badania morfologii krwi przytoczone w pytaniu są prawidłowe dla dorosłego człowieka. Nie mogę podać więcej informacji, gdyż nie posiadam informacji o wieku pacjenta, przyczyn wykonania badania, objawów, wcześniejszych chorób itp. Nie można interpretować badań bez wiedzy na temat pacjenta, zebrania wywiadu i zbadania. W końcu lekarz leczy pacjenta, nie wyniki. Polecam lekturę artykułów o badaniu krwi i innych badaniach w naszym serwisie abcbadania.pl.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.