Interpretacja wyników morfologii u czterolatka po sepsie

Witam! Proszę o interpretację wyników mojego syna - 4,5 lat. Chcę nadmienić, że jest on 3 tyg. po przebytej sepsie i jest teraz leczony nystatyną na grzybicę po antybiotykach. Dziękuję! OB-5 TSH 1,795 FREE T 4 12,72 MORFOLOGIA: WBC 6,2 LYM 3,6 MON 0,4 GRA 2,2 LYM% 57,3 MON%6,6 GRA% 36,2 RBC 4,53 HGB 12,2 HCT 36,2 MCV 79,9 MCH 26,9 MCHC 33,7 RDW 12,9 PLT 412 MPV 6,3

Witam serdecznie!

Wyniki badań synka mieszczą się aktualnie w normie przewidzianej dla wieku. Dotyczy to zarówno wyniku morfologii krwi, czynności tarczycy jak i wskaźnika stanu zapalnego. Nieco podwyższona liczba płytek wynika najprawdopodobniej z przebytej ciężkiej infekcji.

Konieczne jest zadbanie teraz o prawidłową dietę synka. Warto także stosować probiotyki, aby uzupełnić florę bakteryjną nadszarpniętą w wyniku intensywnej antybiotykoterapii. Do wyboru jest cała gama preparatów (min. Acidolac, Lakcid, Trilac).

Nie znam dokładnej historii choroby Pani syna, niemniej myślę, że warto zastanowić się nad dodatkowymi szczepieniami ochronnymi (pneumokoki, meningokoki).

Pozdrawiam serdecznie!