Interpretacja wyników morfologii u dwudziestolatki

Obniżona liczba leukocytów i neutrofili - co może być przyczyną? Witam, mam 27 lat, wyniki dzisiejszej morfologii - leukocyty 2,5 tys, neutrofile 1 tys. (przy wartości 40,6%), eozynofile 0,07 tys., monocyty - 10, 4 %, bazofile 2,5 %, RDW-CV - 15,7%. Pozostałe wyniki w normie. Szczególnie martwi mnie ta niska liczba leukocytów i neutrofili. 10 dni temu zakończyłam kurację antybiotykową z powodu infekcji górnych dróg oddechowych. Czy aż tak duże odchylenia od normy mogą być spowodowane tamtą infekcją i antybiotykiem? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Witam!
Chciałbym zaznaczyć, że w przyszłości podając wyniki należy przedstawić wszystkie parametry wraz z wartościami referencyjnymi dla danego laboratorium. Każde badanie powinno być interpretowane wraz z dokładnym wywiadem oraz badaniem fizykalnym. W opisanej sytuacji (odnosząc się tylko do opisu) wydaje się, że leukopenia (wraz ze zwiększonym odsetkiem monocytów) może mieć związek z przebytą infekcją. Proponuję powtórzyć morfologię krwi po tygodniu, wówczas układ białokrwinkowy powinien się zregenerować. Wynik badania należy przedstawić lekarzowi zlecającemu badanie lub lekarzowi rodzinnemu. W tej chwili wydaje się, że nie ma powodów do obaw. Pozdrawiam serdecznie!