Interpretacja wyników u 14-miesięcznego dziecka

Badania 14-miesiecznego dziecka. Morfologia prawidłowa, niepokoi mnie rozmaz krwi: gran. segmentowane 20 (25-60), gran. kwasochłonne 6 (1-5), limfocyty 69 (25-50), monocyty 6 (1-6). CZY TO MOŻE BYĆ ZWIĄZANE Z ALERGIĄ? W moczu wszystko OK, z wyjątkiem - liczne moczany bezpostaciowe. BADANIA BYŁY WYKONANE, PONIEWAZ CÓRKA ŚPI NIESPOKOJNIE I OSTATNIO MAŁO JADŁA. NA CHWIĘ OBECNĄ ZACZĘŁA JEŚĆ.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wyniki podane przez Panią nie są niepokojące. Są one w granicach normy. Normy podawane przez laboratorium odnoszą się do dorosłych, a nie do dzieci. W przypadku dzieci do 4 roku życia stosunek liczby neutrofilii (granulocyty segmentowe) do limfocytów jest odwrotny niż u dorosłych, czyli więcej jest tych drugich. Normy odnośnie innych składników krwi też są nieznacznie inne. Nie ma powodu do niepokoju.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.