Interpretacja wyników USG brzucha

Proszę o wyjaśnienie mi, co oznacza dla mnie wynik USG brzucha. Trzustka prawidłowej wielkości o jednorodnej strukturze i wzmożonej echogeniczności.

Taki wynik USG trzustki nie budzi niepokoju. Jest prawidłowy, a wzmożona echogeniczność miąższu trzustki świadczy tylko o zwiększonej gęstości miąższu lub niewielkiemu np. stłuszczeniu lub zwłóknieniu samej trzustki i nie wskazuje na patologię (może to być związane z wiekiem pacjenta lub jego wagą).