Interpretacja wyników USG piersi

Sutki o budowie gruczołowej obfitej z niewielkim włóknieniem na obwodzie płatów. W lewej piersi 3-milimetrowa torbielka. Bez zmian ogniskowych w piersiach i jamach pachowych.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W badaniu USG nie stwierdza się niczego niepokojącego. Obwodowe włóknienie może wskazywać na skłonność do mastopatii, czyli zwyrodnienia tkanki piersi. Można temu zaradzić, stosując odpowiednią dietę - mało tłuszczów zwierzecych, a dużo nienasyconych (ryby, oliwa z oliwek), ograniczyć picie mocnej kawy i herbaty oraz nie palić papierosów. Można też stosować olej z wiesiołka (dostępne w aptece bez recepty w kapsułkach).

Wskazana kontrola za 6 miesięcy. Jeżeli jest Pani po 40 roku życia, wskazane jest także wykonywanie mammografii co 2 lata.

Pozdrawiam serdecznie