Interpretacja wyników wycinków z szyjki macicy

Witam Proszę o interpretacje wyników wycinków z szyjki macicy : Fragmenta endocervicis, Ectopia glandularis, w strefie transformacji proliferatio acanthotica et parakeratosis epithelii i ze sromu: Proliferatio acanthotica et parakeratosis epithelii. Czy te wyniki są niepokojące i na jaką chorobę mogą wskazywać. Bardzo proszę o odpowiedz.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane zmiany nie mają pochodzenia nowotworowego, jednak proponowałbym udać się do ginekologa by poszerzyć diagnostykę. Być może konieczna będzie konizacja oraz badanie kolposkopowe.