Interpretacja wyniku badania EEG

Proszę o FACHOWĄ interpretację wyników EEG. Badanie wykonano w związku z postawioną diagnozą: Obs. OUN. Czy nastąpiło pogorszenie, biorąc pod uwagę wynik 1 i 2 badania EEG? 1) BADANIE: Zapis na pograniczu normy. Brak ewidentnych cech napadowych i ogniskowych. 2) BADANIE: Badanie wykonano w czuwaniu, pod koniec pacjent senny. W czuwaniu: Zapis zróżnicowany przestrzennie. Czynność podstawowa w okolicy ciemieniowo-potylicznej składa się z fal alfa 9-10 Hz o ampl. do 50 oV. RZ jest wyrażona. W okolicach czołowych dominuje niskonapięciowa czynność beta. W okolicach skroniowo-centralnych obustronnie widoczne są pojedyncze i grupy fal theta 6-7 Hz niewyróżniające się amplitudą z czynności podstawowej, narastające w HW przez usta. FS bez istotnego wpływu na zapis. W HW przez nos pacjent senny. Cechy bioelektryczne senności są wyrażone. WNIOSEK: Zapis z dyskretnymi cechami nieprawidłowymi pod postacią fal theta 6-7 Hz w okolicach skroniowo-centralnych obustronnie.

Witam serdecznie!

Niestety w drugim badaniu wykazano cechy nieprawidłowe - co zapisano we wnioskach. Fale Theta u osoby dorosłej w stanie czuwania mogą występować w prawidłowym zapisie EEG, ale w tym wypadku prawdopodobnie ich liczba jest za wysoka, co może świadczyć o patologii. Natomiast wszystko zależy jeszcze od tego czy występują objawy chorobowe. Z tego powodu jest konieczna wizyta u neurologa, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu będzie w stanie określić dalsze postępowanie. Sam nieprawidłowy zapis EEG nie musi świadczyć o chorobie.

Pozdrawiam