Interpretacja wyniku badania EEG u dwudziestolatki

Proszę o ocenę wyniku EEG: Zapis średnio napięciowy. Rytm podstawowy alfa o częstotliwości 10 (Hz?- nie mogłam się doczytać), RZ obecne. Nieliczne fale ostre złożone symetrycznie. W czasie i po HV widoczne grupy fal ostrych, wysokonapięciowych i synchronicznych z tendencją do uogólniania się. Zapis nieprawidłowy - w czasie i po HV widoczne napadowe wyładowania fal ostrych i wolnych.

Mam 24 lata, po raz pierwszy nieprawidłowe badanie EEG miałam w wieku 11 lat (jednak lekarz stwierdzili, że nie wymaga to leczenia). Rok później miałam uraz głowy (krwiak plus trepanacja czaszki), ponieważ bolała mnie głowa, neurolog przepisywał mi Depakine Chrono 300, ponieważ jednak potem bóle głowy ustąpiły i nie wróciły do dziś od wielu lat nie biorę Depakiny. Nigdy nie miałam także jakichkolwiek napadów (które można by zaobserwować). Badanie to zrobiłam kontrolnie. Jestem w trakcie kursu na prawo jazdy i zastanawiam się czy to badanie ma znaczenie (skoro nigdy nie miałam żadnych napadów) i jak bardzo jest ono nieprawidłowe?

Witam!

Badanie EEG zarejestrowało wiele napadów wyładowań fal ostrych, wysokonapięciowych i synchronicznych z tendencją do uogólniania się. Jest to zapis nieprawidłowy, typowy dla chorych na padaczkę. Z uwagi na dotychczasowy długoletni brak objawów wydaje się, że wynik badania nie przekreśla posiadania prawa jazdy. Zasadnicze znaczenie ma tutaj opinia neurologa i orzeczenie lekarza uprawnionego do przeprowadzania badań kandydatów na kierowców.

Pozdrawiam serdecznie!

A jakie są dokładnie objawy neurologiczne,jakie dolegliwości, Zasada jest taka, że nie leczymy zapisu ale chorego,decyduje stan kliniczny. Wiadomo, iż 30 procent zdrowej populacji ma nieprawidłowy zapis EEG . Proszę zachować spokój.