Interpretacja wyniku badania Gdx

Dzień dobry! Dziś wróciłam z wynikami badania GDx. Umówioną wizytę do lekarza mam dopiero za parę tygodni. TSNIT Average wyszło 53,2 53,5; Superior Average 67,6 65,3; Inferior Average 61,5 68,2; TSNIT Std. Dev. 20,2 27,6; Inter-Eye Symmetry 0,83; NFI 22 20. Bardzo proszę o konsultację w tej sprawie.

Witam serdecznie!

Przedstawione wyniki badania mieszczą się w granicach normy. Aby jednak mieć pewność co do wykluczenia rozpoznania jaskry, konieczne jest wykonanie badania pola widzenia. Czasami dodatkowo wykonuje się badania takie jak HRT czyli tomografia laserowa nerwu wzrokowego lub pachymetrię (ultradźwiękowy pomiar grubości rogówki). Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem okulistą, który ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie!
Lek. med. Agnieszka Barchnicka