Interpretacja wyniku badania holterowskiego

Witam! Bardzo proszę o ocenę wyników Holtera, nie wiem czy to arytmia. Byłam u kardiologa, ale niewiele mi powiedział i skierował na test wysiłkowy EKG. Oto wyniki: 115119 Qrs’ów; Średni rytm HR wyniósł 82; Max rytm HR 155; Min rytm HR 52; 27 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych; 2 nadkomorowe częstoskurcze napadowe; 18 tachykardii; 1554 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych.

Witam! Warto uzupełnić wywiad o to jakie odczuwa Pani dolegliwości. Przy aktualnie przytoczonym wyniku Holtera należy poszerzyć diagnostykę – wykonać echo serca i ekg wysiłkowe, a także badania podstawowe z krwi - głównie morfologię, poziom elektrolitów (potas, sód, magnez), poziomy hormonów - głównie tarczycy (TSH, fT3, fT4). Ilość pojedynczych pobudzeń komorowych upoważnia do włączenia leczenia farmakologicznego. Można zastosować lek z grupy beta adrenalolityków lub bloker kanałów wapniowych. Leczenie uznaje się za skuteczne, przy redukcji pobudzeń komorowych do poniżej 1000. W przypadku nieskuteczności leczenia farmakologicznego można zastosować ablację. Pozdrawiam serdecznie!