Interpretacja wyniku badania krwi u 30-letniej osoby

Witam serdecznie. Bardzo proszę o interpretacje wyników krwi. Mam 30 lat i boje się bardzo o własne zdrowie ponieważ wyszły mi bardzo źle wyniki krwi. RDW poniżej normy 11,98 % (12,1-14,1), PLT poniżej normy 117 tys/ul (130-400), PCT poniżej normy 0,099 % (0,12-0,5), LYM% poniżej normy % (20-50), LYM poniżej normy 1,14 tys/ul (1,2-4,1), NEU% powyżej normy 77,1 % (45-70). Proszę o w miarę szybką odpowiedz.
30 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wzrost liczy neutrofili obserwujemy w zakażeniach miejscowych i ogólnych a także po urazach, krwotokach, zawałach, w chorobach metabolicznych, u palaczy oraz u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Małopłytkowość (trombocytopenia) spowodowana jest np. skutkami ubocznymi niektórych leków, niedoborami witaminy B12 lub kwasu foliowego lub infekcjami. Natomiast spadek liczby limfocytów może wywołać stosowanie kortykosterydów, a także ciężkie zakażenia wirusowe. Prawdę mówić wyniki nie są bardzo niepokojące poza poziomem płytek. Proszę o wykonanie dodatkowych badań w tym układ krzepnięcia oraz rozmaz ręczny krwi.