Interpretacja wyniku badania krwi u trzydziestolatki

Witam! Proszę o interpretację moich wyników: WBC-6,43; NEUT-3,10; NEUT%-48,1; LYM-2,37; LYM%-36,9; MONO-0,68; MONO%-10,6; EOS-0,23; EOS%-3,6; BASO-0,8; RBC-4,43; HGB-13,1; HCT-39,7; MCV-89,6; MCH-29,6; MCHC-33,00; RDW-SD-43,7; RDW-CV-13,5; PLT-229; MPV-11,4; PCT-0,26; PDW-15,1; P-LCR-3,6; TSH-1,050; FT3-4,93; FT4-15,02. Mój niepokój wzbudza podwyższone MONO i MPV.

Jestem kobietą, mam 30 lat. Nadmienię, że mam HBS dodatni (stwierdzono nosicielstwo), ale wyniki mam w normie (mam co półroczne wizyty kontrolne). Bardziej doskwiera mi ciągły ból gardła, z którym zmagam się ponad 2 lata. Odczuwam suchość w gardle, częste pieczenie. Jestem pod kontrolą laryngologa, co jakiś czas przepisywane mam biostyminę Eurespal i witaminy A+E, ale niestety rezultatów nie ma. Stwierdzono u mnie polip lub guzek, który miał być usunięty, ale spłaszczył się i pozostały wizyty kontrolne. Proszę o poradę, jakie badania powinnam jeszcze wykonać lub polecenie dobrego specjalisty, bo niestety w naszej miejscowości nie ma dobrego laryngologa.

Witam!

Przy interpretacji wyników badań laboratoryjnych bardzo istotny jest fakt w jakim kontekście zostały one wykonane, czy występują lub występowały jakieś objawy oraz ewentualne porównanie do wyników poprzednich. Ponadto wyniki badań należy podawać wraz z normami, ponieważ nieznacznie różnią się one w zależności od użytych odczynników, czy metod pomiarowych.
W podanych przez Panią wynikach wzrost monocytów jest nieznaczny.
Monocytoza (czyli wzrost monocytów powyżej 8%) może być spowodowany: gruźlicą, kiłą, brucelozą, zapaleniem wsierdzia, durem, mononukleozą zakaźną, zakażeniami pierwotniakowymi, urazami chirurgicznymi, kolagenozami, chorobą Crohna, nowotworami, ale może pojawić się też w prawidłowym badaniu morfologii krwi. Jeżeli nie występują żadne objawy należy skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym i powtórzyć je za jakiś czas (np. za miesiąc).
Parametr MPV (mean platelets volume), czyli średnia objętość krwinek płytkowych jest również minimalnie powyżej normy - jako jeden parametr nie świadczy o żadnej patologii.
Kwestia bólu gardła jest nie do oceny bez badania fizykalnego.

Pozdrawiam serdecznie!