Interpretacja wyniku badania mammograficznego

Bardzo proszę o interpretację tego wyniku i wskazanie kolejnych działań, które należy wykonać. Co oznaczają te podłużne mikrozwapnienia, czy to coś groźnego? Czy powinnam zgłosić się do onkologa, czy na razie nie ma takiej potrzeby? Boję się, żeby nie było za późno i żeby nie rozwinął się rak. Kontrolne badanie mammograficzne. Opis: Sutki o utkaniu gruczołowym, ze zmianami mastopathia fibroso cystia i rozsianymi dość licznymi mikrozwapnieniami w częściach przybrodawkowych, w kwadrancie pachowym i centralnej części sutka lewego. W sutku prawym przybrodawkowo 3 podłużne mikrozwapnienia. Okresowa kontrola USG i kontrolna mammografia za 10-12 miesięcy. BIRADS 2.

Te zwapnienia opisywane u Pani w badaniu mammograficznym są zmianami mającymi charakter morfotyczny łagodny. Prawdopodobnie powstały na podłożu właśnie naczyniowym lub na podłożu przewlekłego lub przebytego stanu zapalnego. Nie ma powodu, aby wynik ten należałoby konsultować z onkologiem (chyba, że Pani ewidentnie wyczuwa u siebie jakiś guz lub guzy). Według zaleceń proszę jeszcze wykonać kontrolne USG piersi oraz za około 10-12 miesięcy kontrolną mammografię.